Alt EP1C20T324I7ES
EP1C20T324I7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20T324I7ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C20T324I7ES.pdf
Availability of EP1C20T324I7ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C20T324I7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20T324I7ES
Internal Part NumberEIS-EP1C20T324I7ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20T324I7ES today.
SeriesEP1C20T324
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20T324I7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20T324I7ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C20T, EP1C20T324I7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C20T324I7ES Details Description
Related parts for EP1C20T324I7ES
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
OSC TCXO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC SPI GPI 16BIT 24HWQFN datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR ST CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.845 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
LED CLUSTER T3 1/4 YLW 585NM 28V datasheet.pdf