Alt EP1S30F1508I6ES
EP1S30F1508I6ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1S30F1508I6ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Stratix Device Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1S30F1508I6ES.pdf
Availability of EP1S30F1508I6ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1S30F1508I6ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1S30F1508I6ES
Internal Part NumberEIS-EP1S30F1508I6ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1S30F1508I6ES today.
SeriesEP1S30F1508
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1S30F1508I6ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1S30F1508I6ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1S30F, EP1S30F1508I6ES Datasheet, Alt Distributor
EP1S30F1508I6ES Details Description
Related parts for EP1S30F1508I6ES
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 65W datasheet.pdf
ICC FOR PROPELLER NON-COMMERCIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
P-CLAMP (BOEING SPEC) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf