Alt EP1S60B1508C7ES
EP1S60B1508C7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1S60B1508C7ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Stratix Device Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1S60B1508C7ES.pdf
Availability of EP1S60B1508C7ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1S60B1508C7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1S60B1508C7ES
Internal Part NumberEIS-EP1S60B1508C7ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1S60B1508C7ES today.
SeriesEP1S60B1508
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1S60B1508C7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1S60B1508C7ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1S60B, EP1S60B1508C7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1S60B1508C7ES Details Description
Related parts for EP1S60B1508C7ES
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOP datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 1.2A 77 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
LAMINATE MICA ESD WHITE 30X12' datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 50V T/H datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 115 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf