Alt EP20K100EQC208-2XN
EP20K100EQC208-2XN picture photo
Mfg. Part Number
EP20K100EQC208-2XN
Brief Description
IC FPGA 151 I/O 208QFP
Datasheet Download
EP20K100EQC208-2XN.pdf
Availability of EP20K100EQC208-2XN
QUANTITY
EP20K100EQC208-2XN Order Process
Ship out your order
Specifications of EP20K100EQC208-2XN
Internal Part NumberEIS-EP20K100EQC208-2XN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Total RAM Bits53248
Number of I/O151
Number of Gates263000
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP20K100EQC208-2XN
Related LinksEP20K100E, EP20K100EQC208-2XN Datasheet, Alt Distributor
EP20K100EQC208-2XN Details Description
Related parts for EP20K100EQC208-2XN
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 52MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 7UH T37 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TCATT DBLE LNR 4 X 36 YD BULK datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf