Alt EP20K300EBC652-2X
EP20K300EBC652-2X picture photo
Mfg. Part Number
EP20K300EBC652-2X
Brief Description
IC FPGA 408 I/O 652BGA
Datasheet Download
EP20K300EBC652-2X.pdf
Availability of EP20K300EBC652-2X
QUANTITY
EP20K300EBC652-2X Order Process
Ship out your order
Specifications of EP20K300EBC652-2X
Internal Part NumberEIS-EP20K300EBC652-2X
Standard Package12
SeriesAPEX-20KE®
Number of LABs/CLBs1152
Number of Logic Elements/Cells11520
Total RAM Bits147456
Number of I/O408
Number of Gates728000
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case652-BBGA
Supplier Device Package652-BGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP20K300EBC652-2X
Related LinksEP20K300, EP20K300EBC652-2X Datasheet, Alt Distributor
EP20K300EBC652-2X Details Description
Related parts for EP20K300EBC652-2X
MOSFET N-CH 20V 37A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 20 POS 0.5MM 12" datasheet.pdf
ELECTRODE HOLDER 5POLE STURDY datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN YLW PVC FREE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf