Alt EPF10K50SQC208-2
EPF10K50SQC208-2 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K50SQC208-2
Brief Description
IC FPGA 147 I/O 208QFP
Datasheet Download
EPF10K50SQC208-2.pdf
Availability of EPF10K50SQC208-2
QUANTITY
EPF10K50SQC208-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K50SQC208-2
Internal Part NumberEIS-EPF10K50SQC208-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KS®
Number of LABs/CLBs360
Number of Logic Elements/Cells2880
Total RAM Bits40960
Number of I/O147
Number of Gates199000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K50SQC208-2
Related LinksEPF10K50, EPF10K50SQC208-2 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K50SQC208-2 Details Description
Related parts for EPF10K50SQC208-2
IDC CABLE - MSC20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 220MA 2.004 OHM datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AFU37B/AE37M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC TOP 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf