Alt EPF10K50VFC484-2
EPF10K50VFC484-2 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K50VFC484-2
Brief Description
IC FPGA 291 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EPF10K50VFC484-2.pdf
Availability of EPF10K50VFC484-2
QUANTITY
EPF10K50VFC484-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K50VFC484-2
Internal Part NumberEIS-EPF10K50VFC484-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10K®
Number of LABs/CLBs360
Number of Logic Elements/Cells2880
Total RAM Bits20480
Number of I/O291
Number of Gates116000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K50VFC484-2
Related LinksEPF10K50, EPF10K50VFC484-2 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K50VFC484-2 Details Description
Related parts for EPF10K50VFC484-2
CONN GUIDE PIN CORNER 104CF POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL INSERTION datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TG2030 SHEET 300X300X1MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf