Alt EPM7032QC44-10
EPM7032QC44-10 picture photo
Mfg. Part Number
EPM7032QC44-10
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 10NS 44QFP
Datasheet Download
EPM7032QC44-10.pdf
Availability of EPM7032QC44-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EPM7032QC44-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7032QC44-10
Internal Part NumberEIS-EPM7032QC44-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMAX 7000 Series 08/Jun/2009
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package576
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000
PackagingTray
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks2
Number of Macrocells32
Number of Gates600
Number of I/O36
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-QFP
Supplier Device Package44-PQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7032QC44-10
Related LinksEPM7032, EPM7032QC44-10 Datasheet, Alt Distributor
EPM7032QC44-10 Details Description
Related parts for EPM7032QC44-10
TRANS PNP 60V 3A TO-126 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 4-8MN 28-TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 10UH 1.6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 23POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf