API Delevan ER1641-223JS
ER1641-223JS picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-223JS
Brief Description
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH
Datasheet Download
ER1641-223JS.pdf
Availability of ER1641-223JS
QUANTITY
ER1641-223JS Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-223JS
Internal Part NumberEIS-ER1641-223JS
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating290mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)960 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant41MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-223JS
Related LinksER1641, ER1641-223JS Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-223JS Details Description
Related parts for ER1641-223JS
IC REG LDO 5V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VARISTOR 22V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM SMT AU 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
LICENSE 10GBIT ETHERNET MAC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf