API Delevan ER1641-681JM
ER1641-681JM picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-681JM
Brief Description
FIXED IND 680NH 420MA 450 MOHM
Datasheet Download
ER1641-681JM.pdf
Availability of ER1641-681JM
QUANTITY
ER1641-681JM Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-681JM
Internal Part NumberEIS-ER1641-681JM
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant190MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-681JM
Related LinksER1641, ER1641-681JM Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-681JM Details Description
Related parts for ER1641-681JM
RELAY SSR PHASE 75-264VAC 25A datasheet.pdf