Panasonic Electronic Components ERA-1AEB1150C
ERA-1AEB1150C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB1150C
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB1150C.pdf
Availability of ERA-1AEB1150C
QUANTITY
ERA-1AEB1150C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB1150C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB1150C
Hot New Technologies
Standard Package15,000
SeriesERA-1A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB1150C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB1150C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB1150C Details Description
Related parts for ERA-1AEB1150C
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC HEX SCHMTT-TRGR INVERTR 14SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A BEVL PLNGR datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE 12-24VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf