Panasonic Electronic Components ERA-2AEB9090X
ERA-2AEB9090X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2AEB9090X
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2AEB9090X.pdf
Availability of ERA-2AEB9090X
QUANTITY
ERA-2AEB9090X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2AEB9090X
Internal Part NumberEIS-ERA-2AEB9090X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2AEB9090X
Related LinksERA-2A, ERA-2AEB9090X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2AEB9090X Details Description
Related parts for ERA-2AEB9090X
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
60712-11 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
9+9 WAY F CRIMP L/BORE WO/JS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf