Panasonic Electronic Components ERA-2ARC9311X
ERA-2ARC9311X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC9311X
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC9311X.pdf
Availability of ERA-2ARC9311X
QUANTITY
ERA-2ARC9311X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC9311X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC9311X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC9311X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC9311X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC9311X Details Description
Related parts for ERA-2ARC9311X
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 576 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
BAG 2X6" STATIC SHIELD datasheet.pdf
POT SLIDE 1K OHM .1W 30MM datasheet.pdf
FRAME FOR POINTING TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MPACS COVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf