Panasonic Electronic Components ERA-3AEB3013V
ERA-3AEB3013V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB3013V
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB3013V.pdf
Availability of ERA-3AEB3013V
QUANTITY
ERA-3AEB3013V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB3013V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB3013V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB3013V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB3013V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB3013V Details Description
Related parts for ERA-3AEB3013V
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.80K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 2W DO214AC datasheet.pdf