Panasonic Electronic Components ERA-3YEB392V
ERA-3YEB392V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB392V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB392V.pdf
Availability of ERA-3YEB392V
QUANTITY
ERA-3YEB392V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB392V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB392V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB392V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB392V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB392V Details Description
Related parts for ERA-3YEB392V
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .156 30 GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP SW INTEG 2MHZ 24SOIC datasheet.pdf
IC FPGA VIRTEX-5 95K 1136FCBGA datasheet.pdf
CABLE MALE/FEMALE STR 10POS 12' datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC Z-BUFFER 12OUT DIFF 64MLF datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SOLID 1" datasheet.pdf