Panasonic Electronic Components ERA-6AEB1213V
ERA-6AEB1213V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB1213V
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB1213V.pdf
Availability of ERA-6AEB1213V
QUANTITY
ERA-6AEB1213V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB1213V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB1213V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB1213V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB1213V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB1213V Details Description
Related parts for ERA-6AEB1213V
SCR NON-SENS 400V 8A TO-252AA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 165MHZ 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 18A DIRECTFET datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf