Panasonic Electronic Components ERA-6AHD37R4V
ERA-6AHD37R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AHD37R4V
Brief Description
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AHD37R4V.pdf
Availability of ERA-6AHD37R4V
QUANTITY
ERA-6AHD37R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AHD37R4V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AHD37R4V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AHD37R4V
Related LinksERA-6A, ERA-6AHD37R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AHD37R4V Details Description
Related parts for ERA-6AHD37R4V
KWIK KLIP AJD W/TAPE 1 - 1 1/8" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 1.7A 4-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K 16MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 10V 2214 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 456POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf