Panasonic Electronic Components ERA-8APB203V
ERA-8APB203V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8APB203V
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8APB203V.pdf
Availability of ERA-8APB203V
QUANTITY
ERA-8APB203V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8APB203V
Internal Part NumberEIS-ERA-8APB203V
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesERA-8A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8APB203V
Related LinksERA-8A, ERA-8APB203V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8APB203V Details Description
Related parts for ERA-8APB203V
UNIV POWER PLUG HSG 15P F/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RACEWAY 1-3/4" EXT CVR IVORY datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 78A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1V 30W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf