Panasonic Electronic Components ERA-8ARB4992V
ERA-8ARB4992V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB4992V
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB4992V.pdf
Availability of ERA-8ARB4992V
QUANTITY
ERA-8ARB4992V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB4992V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB4992V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB4992V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB4992V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB4992V Details Description
Related parts for ERA-8ARB4992V
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 6V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
CONN CAP 9POS MINI-U-MNL RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SCR FAST SW 200V 200A TO200AB datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf