Panasonic Electronic Components ERA-8ARW3402V
ERA-8ARW3402V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW3402V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW3402V.pdf
Availability of ERA-8ARW3402V
QUANTITY
ERA-8ARW3402V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW3402V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW3402V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-8A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW3402V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW3402V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW3402V Details Description
Related parts for ERA-8ARW3402V
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
HC-Q 12-I-CT-F datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 10% 370V RADIAL datasheet.pdf