Panasonic Electronic Components ERA-8ARW562V
ERA-8ARW562V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW562V
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW562V.pdf
Availability of ERA-8ARW562V
QUANTITY
ERA-8ARW562V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW562V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW562V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW562V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW562V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW562V Details Description
Related parts for ERA-8ARW562V
OSC PROG LVPECL 2.5V 150PPM SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 2MM 4POS TIN datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM P600 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 4.63A 31 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 480VAC datasheet.pdf