Murata Electronics North America ERB21B5C2E430GDX1L
ERB21B5C2E430GDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB21B5C2E430GDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 43PF 250V 2% NP0 0805
Datasheet Download
ERB21B5C2E430GDX1L.pdf
Availability of ERB21B5C2E430GDX1L
QUANTITY
ERB21B5C2E430GDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB21B5C2E430GDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB21B5C2E430GDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB21B5C2E430GDX1L today.
SeriesERB21B5C2E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB21B5C2E430GDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB21B5C2, ERB21B5C2E430GDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB21B5C2E430GDX1L Details Description
Related parts for ERB21B5C2E430GDX1L
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 15A D2PAK datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 200MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 1.5W MONO D 8TDFN datasheet.pdf
UM5-3066 SAFETY MAT datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CIR 20C 20#16 PIN RECP WALL datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE datasheet.pdf
220UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf