Murata Electronics North America ERB32Q5C1H681GDX1L
ERB32Q5C1H681GDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C1H681GDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 680PF 50V 2% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C1H681GDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C1H681GDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C1H681GDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C1H681GDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C1H681GDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C1H681GDX1L today.
SeriesERB32Q5C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C1H681GDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C1, ERB32Q5C1H681GDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C1H681GDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C1H681GDX1L
IDC CABLE - MKC20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 200MA 1.5 OHM datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC64S/AE64M/HSC64S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
INPUT MODULE 2 ANALOG datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SRT datasheet.pdf