Murata Electronics North America ERB32Q5C2E221JDX1L
ERB32Q5C2E221JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2E221JDX1L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 250V NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2E221JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2E221JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2E221JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2E221JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2E221JDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Series 28/Feb/2014
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesERB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB32Q5C2E221JDX1L
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2E221JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2E221JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2E221JDX1L
CONN RCPT 72POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC ENCODER LINEAR 20-TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CABLE ASSEM 8POS datasheet.pdf
26-24 ELEC NEST DIE datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 5"X3.5" BLK/OR datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC DRIVER SMD ZERO-CROSSING datasheet.pdf
AXL E EC DI8 DO4 2A M12 6M datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN 16POS 0.8MM SMT datasheet.pdf