Murata Electronics North America ERB32Q5C2H150JDX1L
ERB32Q5C2H150JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H150JDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 15PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H150JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H150JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H150JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H150JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H150JDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H150JDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H150JDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H150JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H150JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H150JDX1L
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-QFN datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS .085 IDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 1.28K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3818-A datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf