Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ332V
ERD-S1TJ332V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ332V
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ332V.pdf
Availability of ERD-S1TJ332V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ332V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ332V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ332V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERD, ERO Series 01/Jun/2009
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesERDS1
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ332V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ332V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ332V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ332V
CONN HEADER VERT .100 60POS 30AU datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC NO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOARD DEV S6 WITH TX datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 590 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf