Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ4R7V
ERD-S2TJ4R7V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S2TJ4R7V
Brief Description
RES 4.7 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S2TJ4R7V.pdf
Availability of ERD-S2TJ4R7V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S2TJ4R7V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S2TJ4R7V
Internal Part NumberEIS-ERD-S2TJ4R7V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S2TJ4R7V
Related LinksERD-S2, ERD-S2TJ4R7V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S2TJ4R7V Details Description
Related parts for ERD-S2TJ4R7V
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
NT620C REPLACEMENT BACKLIGHT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CENTERING PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
L37-3F W/ADH FOR LKX8-PWXX-0024 datasheet.pdf
CIRC BREAKER PCB MNT 4A datasheet.pdf