Panasonic Electronic Components ERG-1SJ330
ERG-1SJ330 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ330
Brief Description
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ330.pdf
Availability of ERG-1SJ330
QUANTITY
ERG-1SJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ330
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ330
Related LinksERG-1, ERG-1SJ330 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ330 Details Description
Related parts for ERG-1SJ330
RES SMD 255K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS 0.156 datasheet.pdf
IC PFC CTRL AVERAGE CURR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A W/PEGS T/H datasheet.pdf
IC POE LTPOE 12-PORT PSE 52-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf