Panasonic Electronic Components ERG-1SJ430
ERG-1SJ430 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ430
Brief Description
RES 43 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ430.pdf
Availability of ERG-1SJ430
QUANTITY
ERG-1SJ430 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ430
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ430
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ430
Related LinksERG-1, ERG-1SJ430 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ430 Details Description
Related parts for ERG-1SJ430
CONN RECEPT VERT 16POS .050 PCB datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 16A TO218 datasheet.pdf