Panasonic Electronic Components ERG-2SJ130A
ERG-2SJ130A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ130A
Brief Description
RES 13 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ130A.pdf
Availability of ERG-2SJ130A
QUANTITY
ERG-2SJ130A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ130A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ130A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ130A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ130A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ130A Details Description
Related parts for ERG-2SJ130A
JUMPER 25A ZQV 2.5/1.5 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 24PS FREE HANG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140MHZ 8CDIP datasheet.pdf
RES 100 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 650V 140A 450W TO247AD datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf