Panasonic Electronic Components ERG-3SJ150V
ERG-3SJ150V picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ150V
Brief Description
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ150V.pdf
Availability of ERG-3SJ150V
QUANTITY
ERG-3SJ150V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ150V
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ150V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERG
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ150V
Related LinksERG-3, ERG-3SJ150V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ150V Details Description
Related parts for ERG-3SJ150V
IC CLOCK GEN 1.6GHZ VCO 64LFCSP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X750MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
SR BTS CB FT 6 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
RF TRANSCEIVER 2.4GHZ KEYFOB datasheet.pdf