Panasonic Electronic Components ERG-3SJ180A
ERG-3SJ180A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ180A
Brief Description
RES 18 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ180A.pdf
Availability of ERG-3SJ180A
QUANTITY
ERG-3SJ180A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ180A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ180A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ180A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ180A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ180A Details Description
Related parts for ERG-3SJ180A
RES SMD 634K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
IC 18BIT UNVRSL BUS TXRX 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
BRISTLE DISC 3X5/8 TAPERED 80 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf