Panasonic Electronic Components ERG-3SJ432A
ERG-3SJ432A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ432A
Brief Description
RES 4.3K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ432A.pdf
Availability of ERG-3SJ432A
QUANTITY
ERG-3SJ432A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ432A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ432A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ432A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ432A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ432A Details Description
Related parts for ERG-3SJ432A
CONN HEADER PHD SIDE 12POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 6.76438MHz Surface Mount datasheet.pdf
IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN datasheet.pdf
CAP TURRET TERMINAL 507 SERIES datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DSUB 15 M CRIMP FO datasheet.pdf
330UF 35V 12,5X12,5X13MM 125C 30 datasheet.pdf