Panasonic Electronic Components ERJ-12NF1501U
ERJ-12NF1501U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12NF1501U
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-12NF1501U.pdf
Availability of ERJ-12NF1501U
QUANTITY
ERJ-12NF1501U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12NF1501U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12NF1501U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12NF1501U
Related LinksERJ-12, ERJ-12NF1501U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12NF1501U Details Description
Related parts for ERJ-12NF1501U
RELAY TIME DELAY 10A 120VAC-IN datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS STR datasheet.pdf
CAP CER 21PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 56POS 7ROW R/A datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 470K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf