Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1401U
ERJ-12SF1401U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1401U
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1401U.pdf
Availability of ERJ-12SF1401U
QUANTITY
ERJ-12SF1401U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1401U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1401U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1401U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1401U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1401U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1401U
RES SMD 4.42K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SSR 400V 6DIP datasheet.pdf
THYRISTOR 140V 50A SMB datasheet.pdf
FUSE 40A 690V 00/80 GR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
BTS FT BRS 3 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf