Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1962U
ERJ-12SF1962U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1962U
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1962U.pdf
Availability of ERJ-12SF1962U
QUANTITY
ERJ-12SF1962U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1962U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1962U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1962U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1962U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1962U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1962U
Connector Receptacle 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
PD SURFACE CONDITION DISC A MED datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 167W TO220AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf