Panasonic Electronic Components ERJ-12SF4641U
ERJ-12SF4641U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF4641U
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF4641U.pdf
Availability of ERJ-12SF4641U
QUANTITY
ERJ-12SF4641U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF4641U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF4641U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF4641U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF4641U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF4641U Details Description
Related parts for ERJ-12SF4641U
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC AUDIO POWER AMP LOW-VOLT 8DMP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 4.4A 1206-8 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS CHIP DO-35 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf