Panasonic Electronic Components ERJ-12SF6800U
ERJ-12SF6800U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF6800U
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF6800U.pdf
Availability of ERJ-12SF6800U
QUANTITY
ERJ-12SF6800U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF6800U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF6800U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF6800U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF6800U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF6800U Details Description
Related parts for ERJ-12SF6800U
IDC CABLE - MPR40K/MC40M/MPR40K datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.7UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 815MA 120 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8SMD datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 40V DO-220AA datasheet.pdf
DIODE FRED ULT FAST 200V SMB datasheet.pdf