Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ120U
ERJ-12ZYJ120U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ120U
Brief Description
RES SMD 12 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ120U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ120U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ120U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ120U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ120U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ120U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ120U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ120U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ120U
RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.02A 208 MOHM datasheet.pdf
ADAPTER 80C196 DIP40/PLCC84 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.2A 6XSON datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC FLIP FLOP SGL D POS SC-74 datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf