Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ270U
ERJ-12ZYJ270U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ270U
Brief Description
RES SMD 27 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ270U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ270U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ270U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ270U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ270U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ270U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ270U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ270U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ270U
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 1A 6TSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf