Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ751U
ERJ-12ZYJ751U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ751U
Brief Description
RES SMD 750 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ751U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ751U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ751U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ751U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ751U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ751U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ751U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ751U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ751U
CONN STRAIN RELIEF COVER 8POS datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR N-CH 10-UMAX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
PLUG 7POS 0 DEG GRY/GRN 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
DIE SET 2 16-14 PERMA-S ATP datasheet.pdf
KIT DIGI TANK SOLUTION AMERICAS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 5V 15V datasheet.pdf
RES SMD 230 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf