Panasonic Electronic Components ERJ-14BSJR18U
ERJ-14BSJR18U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14BSJR18U
Brief Description
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14BSJR18U.pdf
Availability of ERJ-14BSJR18U
QUANTITY
ERJ-14BSJR18U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14BSJR18U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14BSJR18U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14BSJR18U
Related LinksERJ-14, ERJ-14BSJR18U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14BSJR18U Details Description
Related parts for ERJ-14BSJR18U
RES 40 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 23.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMBJ datasheet.pdf
BOARD EVAL 2X5 SFF TXRX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf