Panasonic Electronic Components ERJ-14NF10R0U
ERJ-14NF10R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF10R0U
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF10R0U.pdf
Availability of ERJ-14NF10R0U
QUANTITY
ERJ-14NF10R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF10R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF10R0U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF10R0U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF10R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF10R0U Details Description
Related parts for ERJ-14NF10R0U
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 74POS 2MM T/H datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 40W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SITE LIC INITIATOR/TARGET PCI-X datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 1 8P 152MM datasheet.pdf