Panasonic Electronic Components ERJ-14NF2000U
ERJ-14NF2000U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF2000U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF2000U.pdf
Availability of ERJ-14NF2000U
QUANTITY
ERJ-14NF2000U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF2000U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF2000U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF2000U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF2000U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF2000U Details Description
Related parts for ERJ-14NF2000U
CONN HSG PLUG 31POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 180PO datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf