Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3650U
ERJ-14NF3650U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3650U
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3650U.pdf
Availability of ERJ-14NF3650U
QUANTITY
ERJ-14NF3650U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3650U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3650U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF3650U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF3650U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF3650U Details Description
Related parts for ERJ-14NF3650U
IDC CABLE - AKC14H/AE14M/AKC14H datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
3/4"X50YD BLACK LOOP datasheet.pdf
SENSOR PRES 300PSI GAUGE datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 18000 UH 25% datasheet.pdf
TGARD 5000,A0 TO-220 0.006" datasheet.pdf
EXPULSION LINK 15KV 3A datasheet.pdf