Amphenol Industrial 97-3102A18-1PW
97-3102A18-1PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-1PW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 10#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3102A18-1PW.pdf
Availability of 97-3102A18-1PW
QUANTITY
97-3102A18-1PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-1PW
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-1PW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-1PW
Related Links97-3102, 97-3102A18-1PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-1PW Details Description
Related parts for 97-3102A18-1PW
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IC INVERTER SGL UNBUFFER 5TSOP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO216AA datasheet.pdf
SBC CORE II DUO 1.2 GHZ MAX 8GB datasheet.pdf
RES 100 OHM 6.5W 5% AXIAL datasheet.pdf