Vicor Corporation VI-21Z-CY-F2
VI-21Z-CY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Z-CY-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W
Datasheet Download
VI-21Z-CY-F2.pdf
Availability of VI-21Z-CY-F2
QUANTITY
VI-21Z-CY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Z-CY-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21Z-CY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series20W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max20W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Z-CY-F2
Related LinksVI-21Z, VI-21Z-CY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Z-CY-F2 Details Description
Related parts for VI-21Z-CY-F2
BOX END PANEL CLEAR A41 SERIES datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 WW datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 1" X 18YD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 136MA 19.5 OHM datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
96KHZ DIGITAL AUDIO TRANSMITTER IC datasheet.pdf