Panasonic Electronic Components ERJ-14NF5762U
ERJ-14NF5762U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF5762U
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF5762U.pdf
Availability of ERJ-14NF5762U
QUANTITY
ERJ-14NF5762U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF5762U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF5762U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF5762U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF5762U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF5762U Details Description
Related parts for ERJ-14NF5762U
IC REG LDO 5V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC MPU I186 12MHZ 68PLCC datasheet.pdf
FITTING END ENTRANCE T130 GRAY datasheet.pdf
SW LIMIT COIL SPRING SPDT 250V datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf