Panasonic Electronic Components ERJ-14NF8200U
ERJ-14NF8200U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF8200U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF8200U.pdf
Availability of ERJ-14NF8200U
QUANTITY
ERJ-14NF8200U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF8200U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF8200U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF8200U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF8200U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF8200U Details Description
Related parts for ERJ-14NF8200U
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DEV KIT FOR STM32 datasheet.pdf
9:1STANDARD BACKLASH GEARBOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 3W NC PNP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf