Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF3090C
ERJ-1GEF3090C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF3090C
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF3090C.pdf
Availability of ERJ-1GEF3090C
QUANTITY
ERJ-1GEF3090C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF3090C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF3090C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF3090C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF3090C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF3090C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF3090C
IC SENSOR UNDERVOLT 3V TO-226AA datasheet.pdf
IC PWM CORE VOLTAGE REG 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE P 22UH T38 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MAXI LATCH HOUSING 0.125" datasheet.pdf
SS TIE 450LB 33" datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT COTS datasheet.pdf
MOD RF ANT SPIRIT1 915MHZ 16P datasheet.pdf